Ahlborn

W regionie na południe od Monachium, u podnóża Alp Północnych, miejsca, w którym inni ludzie wyjeżdżają na wakacje, w rodzinnej firmie Ahlborn rozwijana jest i produkowana wysokiej jakości technologia pomiarowa dla badań, przemysłu, ochrony środowiska, remontu budynków i wielu innych.

Przeważająca część zakładów produkcyjnych ulokowana jest w Ilmenau w Turyngii, gdzie Ahlborn dysponuje najnowocześniejszą linią produkcyjną. Wszystkie rozwiązania AHLBORN Mess- und Regelungstechnik GmbH posiadają etykietę „made in Germany”.

Ahlborn od ponad 20 lat stosuje inteligentne podłączenia do czujników. Oznacza to, że jeden pojedynczy przyrząd pomiarowy może obsługiwać wiele rodzajów czujników – wystarczy wymienić i użyć odpowiedniego wtyku do czujnika. W ten sposób nie jest konieczne żadne obszerne programowanie czujnika. Operacja pomiaru może rozpocząć się zaraz po podłączeniu odpowiedniego czujnika ( tzw. technologia Plug and Play). Oferując możliwość wzorcowania prawie wszystkich mierzonych wielkości, które stosowane są w technologii pomiarowej ALMEMO®, firma Ahlborn posiada odpowiednie laboratorium wzorcujące, akredytowane dla wybranych, mierzonych wartości zgodnie z normą DIN EN ISO/IEC 17025.

Alitech jest wiodącym dystrybutorem rozwiązań firmy Ahlborn na polskim rynku.