Klasmeier

Firma Klasmeier jest własnością rodziny Klasmeier od ponad 30 lat, aktualnie zarządzana jest przez drugą generację rodziny inżynierów, Thomasa Klasmeiera. Spółka specjalizuje się w pomiarze i kalibracji temperatury, obsługuje serwis kalibracyjny, organizuje szkolenia a także produkuje precyzyjne termometry eXacal. Posiada również własne akredytowane laboratorium działające w oparciu o normy DAkkS.

Wszystkie termometry precyzyjne eXacal wytwarzane są ręcznie z zachowaniem najwyższej staranności w firmie Klasmeier w Fuldzie w Niemczech. Poza konstrukcją termometrów, duży nacisk kładziony jest na prace badawcze, w tym rozwój własnych narzędzi i procesów produkcyjnych.
Począwszy od projektowania, poprzez produkcę, do końcowej kalibracji DAkkS firma Klasmeier nie korzysta z usług firm trzecich. Ta niezależność zapewnia wysoką jakość termometrów bez kompromisów.

O przywiązywaniu niezwykłej wagi do jakości niech świadczy fakt, że wyjątkowo miniatorowe połączenia, takie jak przewody łączące czujnik temperatury, są spawane za pomocą precyzyjnych laserów pod mikroskopem, a wykorzystywane do tego gazy wodór i tlen nie są magazynowane w butlach, ale są wytwarzane z wody na miejscu w procesie elektrolizy.

Zachęcamy do odwiedziny strony firmy Klasmeier
oraz strony poświęconej termometrom eXacal